درباره

Overflow توی دنیای کامپیوتر وقتی اتفاق می‌افته که سعی می‌شه مقداری بیش از ظرفیت یه متغیر، در اون ذخیره بشه. Underflow متضاد اونه. وقتی یک مقدار به حدی کوچک هست که امکان ذخیره‌سازی نداره، Underflow رقم می‌خوره.

بزرگی می‌گفت ما از ظرفیت کمی از توانایی‌هامون استفاده می‌کنیم. اسم Underflow را از این بابت انتخاب کردم که هر بار از خودم بپرسم در چه وضعیتی از زندگی‌ام قرار دارم؟

در اولین سال دهه هفتاد، آخرین ماه زمستون، یه روز برفی در شهر قم توی یک خانواده سنتی به دنیا اومدم. اسمم رو گذاشتن علی. اسمم رو خیلی دوست دارم. شهرم رو هم اگر معماری خوبی می‌داشت و درخت‌هاش بیش‌تر بود و سگرمه‌های آدماش بازتر بود دوست‌تر می‌داشتم. توسعه‌دهنده نرم‌افزار هستم. کارآفرینی رو برای توزیع عادلانه‌تر ثروت دوست دارم، کتاب خوندن رو برای خودشناسی، و سفر رفتن و هم‌نشینی با آدم‌های خوش‌قلب رو برای چشیدن طعم زندگی. با این‌که مهندسی خوندم و دنیای بی‌انتهای نرم‌افزار و شرکت‌های مهندسی محور مثل تویوتا برام خیلی قابل احترام و تحسین بر‌انگیزن، اما به هنر و هنرمند هم خیلی علاقه دارم، چون این آش زندگی هرچقدر هم دستور پخت مهندسی شده و منطقی‌ای داشته باشه، بدون روح هنر، طعم و مزه‌ای نداره. علاقه‌مند به معماری ایرانی و ادبیات فارسی و طبیعت هستم.

خانواده‌ام، دوستای خوب، باغچه و گلدونایی که هر روز آب‌شون می‌دم، پرنده‌های آزادی که هر روز بیدارم می‌کنن و کار کردن روی ایده‌ی امیدبخش استارتاپ باسلام دلایل بیش از حد کافی‌ای برای رضایتم از زندگی هستن.

چیزهایی که این روزها برام جالبه شامل تاریخ، خودشناسی، طبیعت، روانشناسی، نظام‌های اجتماعی، اقتصاد و عدالت می‌شه و چیزهایی که دوست دارم بیشتر انجام بدم، خوندن، نوشتن، سفر رفتن و دیدن آدم‌های مختلفه.

توی اینستاگرام @ali_mgh هستم.