درباره

Overflow توی دنیای کامپیوتر وقتی اتفاق می‌افته که سعی می‌شه مقداری بیش از ظرفیت یه متغیر، در اون ذخیره بشه. Underflow متضاد اونه. وقتی یک مقدار به حدی کوچک هست که امکان ذخیره‌سازی نداره، Underflow رقم می‌خوره.

بزرگی می‌گفت ما از ظرفیت کمی از توانایی‌هامون استفاده می‌کنیم. اسم Underflow را از این بابت انتخاب کردم که هر بار از خودم بپرسم در چه وضعیتی از زندگی‌ام قرار دارم؟

علی هستم. علاقه‌مند به ساختن، حل مساله، درخت، گوسفند، خروس و به طور کلی طبیعت. کارم توسعه‌ی نرم‌افزاره. کارآفرینی رو برای تولید ثروت دوست دارم، کتاب خوندن رو برای زندگی کردن به جای دیگران، و سفر رفتن و هم‌نشینی با آدم‌های خوش‌قلب رو برای چشیدن طعم زندگی. با این‌که مهندسی خوندم و دنیای بی‌انتهای نرم‌افزار و شرکت‌های مهندسی محور مثل تویوتا برام خیلی تحسین بر‌انگیزن، اما به هنر و هنرمند هم خیلی علاقه دارم، چون این آش زندگی هرچقدر هم دستور پخت مهندسی شده و منطقی‌ای داشته باشه، بدون روح هنر، طعم و مزه‌ای نداره. معماری ایرانی و ادبیات فارسی رو هم دوست دارم.

خانواده‌ام، دوستای خوب، باغچه و گلدونایی که هر روز آب‌شون می‌دم، پرنده‌های آزادی که هر روز بیدارم می‌کنن و کار کردن روی ایده‌ی امیدبخشی که دوستش دارم، دلایل بیش از حد کافی‌ای برای رضایتم از زندگی هستن.

چیزهایی که این روزها برام جالبه شامل تاریخ، خودشناسی، طبیعت، روانشناسی، نظام‌های اجتماعی، اقتصاد و عدالت می‌شه و چیزهایی که دوست دارم بیشتر انجام بدم، خوندن، نوشتن، سفر رفتن و دیدن آدم‌های مختلفه.