درباره

Overflow توی دنیای کامپیوتر وقتی اتفاق می‌افته که سعی می‌شه مقداری بیش از ظرفیت یه متغیر، در اون ذخیره بشه. Underflow متضاد اونه. وقتی یک مقدار به حدی کوچک هست که امکان ذخیره‌سازی نداره، Underflow رقم می‌خوره.

بزرگی می‌گفت ما از ظرفیت کمی از توانایی‌هامون استفاده می‌کنیم. اسم Underflow را از این بابت انتخاب کردم که برای منِ فراموشکار که دائم به یادآوری نیازمندم، تلنگری باشه که کجا هستم و چه می‌کنم.

در اولین سال دهه هفتاد، آخرین ماه زمستون، یه روز برفی در شهر قم توی یک خانواده سنتی به دنیا اومدم. اسمم رو گذاشتن علی. اسمم رو خیلی دوست دارم. شهرم رو هم اگر معماری خوبی می‌داشت و درخت‌هاش بیش‌تر بود دوست می‌داشتم. توسعه‌دهنده نرم‌افزار هستم. کارآفرینی رو برای توزیع بهتر ثروت دوست دارم، کتاب خوندن رو برای خودشناسی، و سفر رفتن و هم‌نشینی با آدم‌های خوش‌قلب رو برای چشیدن طعم زندگی. با این‌که مهندسی خوندم و دنیای بی‌انتهای نرم‌افزار و کمپانی‌هایی مثل بی‌ام‌دبلیو و تویوتا برام خیلی قابل احترام و تحسین بر‌انگیزن، اما به هنر و هنرمند بیشتر علاقه دارم، چون زندگی هرچقدر هم مهندسی شده و منطقی باشه، بدون هنر و احساسات هیچ طعمی نداره. عاشق معماری ایرانی و ادبیات فارسی و طبیعت هستم. توی موسیقی هم بعد از انواع بی‌کلام مخصوصا سافت راک، با فرهاد، همایون شجریان و چاوشی ارتباط برقرار می‌کنم.

تنها زندگی می‌کنم و سومین ساله که متمرکزم روی استارتاپ باسلام. آرزومه روزی ایده‌ی باسلام، از یه روزنه امید، تبدیل به یه واقعیت بزرگ توی اقتصاد شده باشه.

موضوعاتی که این روزها دنبال فهمیدنش هستم و در موردش می‌خونم، چیزهایی مثل دین، جبر، روانشناسی، انتخاب طبیعی و نظام سرمایه‌داری هست. و چیزهایی که دوست دارم انجام بدم، خوندن، نوشتن، سفرهای زیاد رفتن و دیدن آدم‌های مختلفه.

توی اینستاگرام @ali_mgh هستم.